Naujienų archyvas

iMON sistema žmogaus sveikatingumo stebėsenai

UAB „Baltec CNC Technologies“ su partneriais užbaigė įgyvendinti inovacinį projektą „Intelektualių dėvimų jutiklių sistema žmogaus sveikatingumo stebėsenai (iMON)“. Jam įgyvendinti buvo skirtas 235 378,82 Eur finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ priemonę „Intelektas LT“. Projektą nuo 2013-10-01 d. iki 2015-09-30 d. vykdė sveikatingumo klasteriui „iVita“ priklausančios trys bendrovės: UAB „Baltec CNC Technologies“, UAB„De Futuro“ ir AB „Audimas“.
 
Šis projektas susijęs su visame pasaulyje aktualia nesveikos gyvensenos ir elgsenos problema, kuri tampa grėsme bendrai populiacijai. Nesveikas gyvenimo būdas gali sukelti įvairias ligas bei sveikatos rizikas. Dėvimi išmanieji prietaisai turi potencialą pakeisti sveikatos ekosistemą, labiau kontroliuojant pacientą ir daugiausia dėmesio skiriant ne jo gydymui, o prevencijai. Projekto metu buvo sukurta naujos kartos dėvima technologija, kuri realiu laiku leidžia stebėti ne tik širdies ritmą, bet ir matuoti temperatūrą bei kvėpavimą. Nauja technologija skatins ir įtakos vartotojo elgsenos pokyčius sveikai gyvensenai. iMON sistema orientuojama į vartotojo poreikius, susijusius su sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymu. Dėmesys skiriamas ne asmens gydymui, o jo prevencijai ir sveikos gyvensenos palaikymui, siekiant išvengti įgyti ligų ir esamos būklės pablogėjimo.
 
Sistema apima tris automatizuotus komponentus - dėvimas jutiklių tinklo modulis, vartotojo įrenginių sąsajos modulis ir sveikatingumo valdymo serverio modulis, kurie užtikrina gyvybiškai svarbių vartotojo parametrų stebėseną, informavimą apie vartotojo būklę, apdorojimo metodų taikymą ir realiu laiku keitimosi informacija sistemos viduje.
 
iMon prototipo įrenginys su diržu iMon prototipinė maikutė iMon įrenginio prototipas
 
Dauguma savistebėsenos prietaisų, esančių rinkoje, apsiriboja vieno ar dviejų parametrų stebėsena – tai pavienių sprendimų produktai su ribotomis funkcijomis. Ypač tai pasakytina apie sportui skirtus prietaisus arba medicinos prietaisus, skirtus stebėti tam tikro gyvybinio signalo pokyčius. iMON sistemos jutiklių tinklas apima daug rūšių jutiklių tipų: akselerometro, temperatūros, kvėpavimo ir EKG jutikliai. Jutikliai leidžia surinkti fiziologinius parametrus ir fizinį aktyvumą (kūno kinematika).
 
Sistema yra kokybiškai nauja savo funkcinėmis galimybėmis ir pritaikomumu dėvimų technologijų rinkoje, tai sukuria naują pridėtinę vertę ir tvirtą pagrindą produkto tolimesniam vystymui bei komercializavimui. 2014 m. pasaulinėse rinkose buvo nuperkama dėvimų technologijų už maždaug 1,5 mlrd. JAV dol. Remiantis rinkos ekspertų prognozėmis, 2016 m. dėvimų technologijų metiniai pardavimai pasieks mažiausiai 6 mlrd. JAV. dol. Pažymėtina, kad sveikatos stebėsenos sprendimai pagal pardavimo apimtis užima didžiąją dalį nešiojamų technologijų rinkos.

 

Asmuo kontaktams:

Diana Vertelkienė, projekto administratorė

UAB „Baltec CNC Technologies“

Mob: +370 612 75388

diana@baltec-cnc.com